ABD Ankara Büyükelçiliği Notası 361-4806

ABD Ankara Büyükelçiliği Notası 361-4806

Ankara, 07/04/2020

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ
GENEL SEKRETERLİĞİ

Sayı: 70430465-TİM.OAİB.GSK.İDARİ.2020/361-4806
Konu: ABD Ankara Büyükelçiliği Notası
Sayın Üyemiz,
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’den alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıya atıfla, ABD Ankara Büyükelçiliğinin yeni tip koronavirüs (COVID/19) salgınına ilişkin 25 Mart 2020 tarihli ve 2000392 sayılı Diplomatik Notasında, COVID-19 salgınına karşı mücadelede küresel çapta seferberliğin sağlanmasını teminen bütün ülkelerin dayanışma ve işbirliğini güçlendirmesinin ve Nota eki listedeki sağlık malzemelerinin üretiminde artış kaydedilmesinin teşvik edilmesi gerektiğinin ifade edildiği belirtilmektedir.
Yazının devamında, salgınla mücadele kapsamında, mümkün olduğu takdirde, ülkemizde kapasite fazlası bulunabilecek söz konusu malzemelerin ABD tarafından satın alınabileceği, buna mukabil, ABD’de halihazırda fazla miktarda bulunan diğer sağlık malzemelerinin de takas yöntemiyle ülkemize tedarik edilebileceği belirtilmektedir.
Bilgileri ve Ticaret Bakanlığına iletilmek üzere ekte yer alan malzemelerin tedarikçi firma iletişim bilgilerinin yapiciogluk@oaib.org.tr e-posta adresine bu gün mesai bitimine kadar ivedilikle gönderilmesi gerekmektedir.
Bilgilerine sunulur.
S. Tansel KÜNBİ
Genel Sekreter A.
Şube Müdürü
EK: ABD Büyükelçiliği Notası ve Talep Edilen Sağlık Malzemesi Listesi (4 Sayfa)
Yazının Orijinal Nüshası İçin Link’i Tıklayınız

image_pdfimage_print