CORONA VİRÜSÜ (COVID-19) Önlemlerini Alıyoruz

CORONA VİRÜSÜ (COVID-19) Önlemlerini Alıyoruz

Bilindiği üzere tüm dünyada pandemiler halini alan Corona virüsü (Covıd-19) ile ilgili ülkemizde de geniş ölçekli önlemler alınmaktadır. Bu çerçevede; ilgili kamu otoriteleri tarafından alınan tedbirler ve talimatlar, AB Mevzuat olarak yakından takip edilmekte ve gerekli önlemler hızlıca alınmaktadır.

Bu kapsam önceliğinde;
Öncelikle çalışanlarımızın ve müşterilerimizin güvenliği için, işyerlerimizde sterilizasyon ve sağlığa uygun kuralları en üst düzeyde uygulanmaktadır. Şirket araçlarımız ve personel servislerimiz dezenfekte edilmiş olup, periyodik olarak işlemin devamı sağlanmaktadır. Şirket olarak “Kişisel Koruyucu Sarf Malzemeleri” olarak yeterli sayıda “Maske” “Eldiven” ve “Dezenfektan” gibi ürünler, ofis ve saha personelimize tedbir amaçlı dağıtılmıştır.
Şirket çalışanlarımızın düzenli olarak ateşleri ölçülmekte olup, soğuk algınlığı, ateş veya buna benzer bir rahatsızlık görüldüğü anda, önlem amaçlı olarak sağlık kuruluşlarına sevk edilecek ve istirahat olarak izin verilecektir.
Şirketimizde düzenlenen geniş katılımlı toplantı ve etkinlikler ilgili kamu otoriteleri tarafından alınan tedbirlere riayet edilerek ileri tarihe ertelenmiştir.
İş akışımızdaki tüm işlemler aksamadan yürütülmekte olup, gümrük idarelerinin mesai saatleriyle uyumlu olarak, ofis ve saha personelimiz çalışmaya devam etmektedir. Özellikle yurtdışından gelen/giden araçlarla ve şoförlerle temas halinde olan personelimiz için “Kişisel Koruyucu Sarf Malzemeleri” olarak yeterli sayıda “Maske” “Eldiven” ve “Dezenfektan” gibi ürünlerin, saha personelimizin tarafından özenle kullanılmasına dikkat edilmektedir. Bu anlamda Corona virüsüne(COVID-19) bağlı sağlık sorunu yaşayan personelimiz bulunmamaktadır.
Türkiye sınırları içerisindeki salgın koşullarının önümüzdeki günlerde ağırlaşması veya ilave tedbirler alınması halinde; Gümrük İdarelerince alınacak tedbir uygulamalarını ivedilikle paylaşacağız. Bu süreçte, gümrük işlemlerinde olası bir gecikme veya aksaklığa mahal vermemek için elimizden geleni yapacağız.

Saygılarımızla;

AB Mevzuat

Corona Virüsü Bilgilendirme Panomuz

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [189.42 KB]

image_pdfimage_print