Hong Kong Gıda İhracatı / 551-6021

Hong Kong Gıda İhracatı / 551-6021

Ankara, 20/05/2020

ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ
GENEL SEKRETERLİĞİ

Sayı: 70430465-TİM.OAİB.GSK.İDARİ.2020/551-6021
Konu: Hong Kong Gıda İhracatı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’den alınan bir yazıda, Ticaret Bakanlığı’nın önceki yazısında Hong Kong Ticaret Ataşeliğimizin ülkemizden gıda ürünlerinin Hong Kong pazarına giriş imkânı elde etmesine yönelik olarak Hong Kong’da yerleşik Ping Shan Foods Co. Ltd. (Ping Shan) firması ile bir görüşme gerçekleştirildiği ve bu kapsamda, ülkemizde yerleşik kuru incir, uzun ömürlü süt, zeytinyağı ve yulaf/mısır gevreği ürün gruplarında üretici konumda olan firmaların tespitinde fayda görüldüğü belirtilmektedir.

Yazıda devamla firma listeleri kapsamında yer alması uygun görülen üreticilere ait kataloglar ile irtibat kişisi bilgilerinin de Ping Shan firması ile paylaşılmasını teminen iletilmesi talep edilmektedir.

Bu kapsamda, kuru incir, uzun ömürlü süt, zeytinyağı ve yulaf/mısır gevreği ürün gruplarında üretici olan ve ihracat yapan firmaların kataloglar ile irtibat kişisi bilgilerinin aşağıdaki formatta Türkiye İhracatçılar Meclisimize iletilmek üzere yapiciogluk@oaib.org.tr e-posta adresine iletilmesi gerekmektedir.

Bilgilerine sunulur.

S. Tansel KÜNBİ
Genel Sekreter A.
Şube Müdürü

Yazının Orjinal Nüshası İçin Link’i Tıklayınız

image_pdfimage_print