Ticaret Bakanlığı Görevine Ruhsar Pekcan’ın Yerine Mehmet Muş Atandı.

Ticaret Bakanlığı Görevine Ruhsar Pekcan’ın Yerine Mehmet Muş Atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 2021/193 Sayılı Cumhurbaşkanlığı “Atama Kararı” ile 21.04.2021 Tarihli 31461 Sayılı (Mükerrer) Resmi Gazeteyle Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın görevine son verilerek yerine Mehmet MUŞ Ticaret Bakanı olarak atanmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kabine revizyonuyla Ticaret Bakanlığı görevine getirilen Sayın Mehmet MUŞ 1 Mayıs 1982 Trabzon Sürmene doğumludur. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olmuştur. Washington State University School of Economic Sciences’de Ekonomi alanında yüksek lisans yapan Muş, doktora öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Ana Bilim Dalında tamamlamıştır.

2011 yılında 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili oldu, 25, 26. ve 27. dönemlerde de İstanbul Milletvekilliği görevini sürdürdü. TBMM’de Dışişleri Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, AB Uyum Komisyonu üyelikleri yapan Muş, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliğinin yanı sıra AK Parti Genel Merkezi’nde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2014 yılında AK Parti MYK üyeliğine seçilerek AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşleri Başkanlığı görevinde bulunan Muş, AK Parti’nin 2. Olağanüstü Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçildi. Muş, AK Parti Grup Başkan Vekilliği, MYK üyeliği yaptı ve İstanbul Milletvekilliği görevini yürütüyordu. İngilizce bilen Muş, evli ve bir çocuk babası.

Ticaret Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MUŞ

Türkiye Cumhuriyeti, küresel ticarette yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek trendleri izleyen değil, trendleri belirleyen bir ülke olma yolunda hızla ilerlemektedir. Elde edilen çok sayıda başarının yanında henüz yolun başında olunan ve daha fazla çaba sarf edilerek katma değeri yüksek ürünlerin üretimine ve ihracatına odakladığımız bugünlerde, üreticilerimizin, sanayicilerimizin ve ihracatçılarımızın yolunu aydınlatacağınıza ve girişimcilerimizin ülkemizi yüksek teknolojili ürünlerin üretim merkezi haline getireceğinize inancımız tamdır. 

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan ve milletimiz için büyük bir manevi değer taşıyarak bir asır sonrasına ışık tutan 2023 Türkiye İhracat Stratejisi Uygulama Planında dünyanın en büyük on ekonomisi içine girme hedefimiz bizleri de heyecanlandırmaktadır. Böylesine büyük bir görevi omuzlayan Ticaret Bakanımız Sayın Dr. Mehmet MUŞ’a yeni görevinde AB Mevzuat ailesi olarak Üstün Başarılar Dileriz.

2021/193 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı

image_pdfimage_print
error: İçerik korunmaktadır !!