AB Mevzuat     

United Kingdom-Birleşik Krallık 2021 Yılı İtibariyle Uygulayacağı Gümrük Tarifesi’ni Yayınladı

İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre “Bulaşık Makinesi”“Dondurucu” ve “Noel Ağaçları” gibi ürünler “UK-Department For International Trade”  tarafından 1 Ocak 2021’den itibaren İngiltere’ye vergisiz giriş yapacak. (Otomotiv ve tarım gibi bazı sektörler ise Avrupa hariç tutulmak üzere)

01. Ocak 2021 Yılına Ait Uygulanacak Listeye, İngiltere Brexit Gümrük Vergileri Sitesine Aşağıdaki Link’ten Ulaşabilirsiniz.

Linkte 01 Ocak 2021 tarihinden itibaren uygulanacak tarifelerden istisna olacak ülkeler ve ürünleri, genelleştirilmiş tercihler sitemi ve askıya alınan tarifeler hakkında detaylar bulunmaktadır.  https://www.gov.uk/guidance/uk-tariffs-from-1-january-2021

Bu linkte 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren AB ile ortak uygulanan mevcut tarifelerin yerine geçecek olan eski-yeni oranların karşılaştırmalı yer aldığı ürün listesine ait detaylar bulunmaktadır. https://www.check-future-uk-trade-tariffs.service.gov.uk/tariff

Kaynak: UK-Department For International Trade


     AB Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık A.Ş.     

Uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu çalışmalarda verilen bilgilerden dolayı şirketimizin yasal sorumluluğu bulunmamaktadır. Belirli bir konuya ilişkin olarak ilgili danışmana başvurulması tavsiye edilmektedir.