Search
Close this search box.

Beyanname Düzeltme İşlemi – 24.03.2015

Kaydet
Please login

T.C.
GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
Risk Yönetimi ve Kontrol genel Müdürlüğü

Sayı : 73421605/161.02.01
Konu : Beyanname Düzeltme İşlemi

DAĞITIM

Bilindiği üzere BİLGE Detaylı Beyan modülünde gümrük beyannamesi tescil edildikten sonra ancak gümrük idaresince kabul/onay işlemi yapılmasından önce yapılan düzeltme işlemleri için gümrük idarelerinde bulunan veri giriş salonlarına gidilerek işlem yapılması gerekmekteydi.

Bu kapsamda, işlem süreçlerinin hızlandırılması amacıyla, beyanname tescilinden sonra ancak beyanname onay işleminden önce yapılacak düzeltme işlemlerinin de veri giriş salonlarına gidilmeden yapılabilmesine imkan sağlayan teknik düzenlemeler tamamlanmıştır. Onay işlemi öncesi yapılan düzeltmelere dair tüm kayıtlar, söz konusu beyannameye ilişkin diğer tüm verilerle birlikte sistem üzerinde yer alacaktır. Söz konusu uygulama ile ilgili olarak tüm Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine gerekli bildirim yapılmıştır.

Bu itibarla veri giriş salonlarının bu amaçla kullanılmamasına ilişkin üyelerinizin bilgilendirilmesine yönelik gerekli duyuruların yapılması hususunda bilgi ve gereğini rica ederim.

Harun USLU
Bakan a.
Genel Müdür V.

DAĞITIM:
İstanbul Gümrük Müşavirleri Demeği
Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği
İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği
Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği
Mersin Gümrük Müşavirleri Demeği

Gümrükler Genel Müdürlüğü İçin Tıklayınız.

Mevzuatlara Dönmek İçin Tıklayınız.

Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top