Search
Close this search box.

Brexit Teknik Düzenleme “CE” Geçerlilik Tarihi

Kaydet
Kapat

Brexit Birleşik Krallık (BK) / Teknik Düzenlemeler 

T.C. Ticaret Bakanlığı‘ndan tarafından iletilen bir resmi yazıda; “Birleşik Krallık (BK) tarafından yeni bir açıklama yapıldığı, AB pazarına arz edilecek ürünler için uygunluk değerlendirme işareti olan CE işaretinin çoğu ürün grubu için Birleşik Krallık (BK) geçerlilik süresinin, üreticilerin sürece uyum sağlayabilmesi amacıyla bir yıl daha uzatılarak 1 Ocak 2023 tarihine ertelendiği bildirilmektedir.”

Konuya ilişkin olarak Birleşik Krallık (BK) tarafından paylaşılan güncel bildirimleri takip edebilmek için: https://www.gov.uk/guidance/using-the-ukca-marking

Brexit senaryoları kapsamında ticarette tabi olunacak gümrük vergisi ve gümrük düzenlemelerine ilişkin bilgiye ulaşmak için tıklayınız.  

Brexit senaryoları kapsamında ticarette tabi olunacak olası teknik mevzuat düzenlemelerine ilişkin bilgiye ulaşmak için tıklayınız. 

Brexit senaryoları kapsamında ticarette tabi olunacak olası sektörel teknik mevzuat düzenlemelerine ilişkin bilgiye ulaşmak için tıklayınız.


Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top