Search
Close this search box.

Saha Yenileme Çalışmaları Hakkında Yazı

Kaydet
Kapat

T.C.
TİCARET BAKANLIĞI
İpsala Gümrük Müdürlüğü

Sayı : E-64835762-100
Konu : Saha Yenileme Çalışmaları

26.11.2020/59321181
ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ
(Nispetiye Cad. Seheryıldızı Sk. No: 10
Etiler 34337/İSTANBUL)

Müdürlüğümüz Gümrüklü Sahasının 3996 Sayılı Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkında Kanun kapsamında yenilenmesi amacıyla, Yüksek Planlama Kurulunun 08.09.2016 tarihli ve 2016/T-20 sayılı Karar’ı ile Bakanlığımız yetkilendirilerek Bakanlığımız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. A.Ş. arasında “İpsala Gümrük Kapısının İhtiyaç Duyduğu Bina ve Altyapı Tesisleri Projelerinin Uygulanma Sözleşmesi” ve “Güvenlik Protokolü” imzalanmış olup bahse konu Sözleşme kapsamında başlanılan inşaat çalışmalarının 1 etabı tamamlanmış, 2. etap inşaat çalışmaları ise devam etmektedir.

Söz konusu yenileme çalışmalarından dolayı tır giriş çıkış işlemleri, halihazırda yapımı tamamlanmış olan 1. etaptaki yolcu araçlarının giriş çıkış işlemlerinin ikmal edildiği peronlardan gerçekleştirilmekte olup söz konusu peron aralıkları 3,5 (üç buçuk) metre genişliğinde olduğundan geniş araçların Müdürlüğümüze sevk edilmemesi yönünde üyelerinizin bilgilendirilmesi hususunu;

Bilgilerine rica ederim.

Ercan ERDEMİR
Gümrük Müdürü V.

Resmi Yazının Orjinal Nüshası İçin Link’e Tıklayınız.

Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top