Search
Close this search box.

Bazı Ürünlerin İhracatı Dönemsel Düzenlenecek

Kaydet
Kapat

Bazı Ürünlerin İhracatı Dönemsel Düzenlenecek

Ticaret Bakanlığı Tarafından 27.01.2022 Tarihli 31732 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe giren “Bazı Tarım Ürünlerinin İhracatına İlişkin Tebliğ (İhracat 2022/1)”e Göre Tarım ve Orman Bakanlığı, Belirlenen Ürünlerin İhracatında Gerektiğinde Dönemsel Düzenlemeler Yapmaya Yetkili Kılındı.

Söz Konusu Tarım Ürünleri;

“Patates (Taze veya Soğutulmuş), Domates (Taze veya Soğutulmuş), Kuru Soğan, Kuru Sarımsak, Hıyarlar ve Kornişonlar (Taze veya Soğutulmuş), Fasulye, Patlıcan, Sivri Biber, Zeytinler, Adi Fasulye, Kırmızı Mercimek, Portakal, Mandarin, Limon, Karpuzlar, Elma, Zeytinyağı ve Fraksiyonları, Kümes Hayvanlarının Etleri ve Yenilen Sakatatı, Tavuk Yumurtaları ve Tereyağı” Olarak Belirlendi.

Tebliğ Hükümleri Yürürlük Tarihinden İtibaren 31.12.2022 (Bu Tarih Dahil) Tarihine Kadar Uygulanacaktır. 

Resmi Gazetenin Orjinal Nüshası İçin Link’e Tıklayınız

27.01.2022 / 01:15:23


Uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu çalışmalarda verilen bilgilerden dolayı şirketimizin yasal sorumluluğu bulunmamaktadır. Belirli bir konuya ilişkin olarak ilgili danışmana başvurulması tavsiye edilmektedir.

Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top