Search
Close this search box.

DİR Destek Yönetim Sistemi Hakkında Yazı

Kaydet
Kapat

DİR Destek Yönetim Sistemi

Dahilde İşleme Rejimi (DİR) belgelerine yönelik başvurular 19 Eylül 2022 tarihinden itibaren sadece Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden alınacaktır. DYS ye geçişle birlikte mevcut DİR Otomasyon Sisteminde yer alan tüm kullanıcı yetkileri iptal edilecek, DYS üzerindeki yetkilendirmeler esas alınacaktır

Şirketlerimizin mağduriyet yaşamaması için İhracatçı Birliklerine başvurarak DYS kayıt işlemlerini tamamlaması, kayıtlı olanların ise mevcut kullanıcılarının yetki sürelerini kontrol etmesi önem arz etmektedir.

Geçiş süreci aşağıdaki şekilde tamamlanacak olup, DYS devreye girdikten sonra kullanıcıların DİR uygulamasına yönelik her türlü tespit, öneri ve bildirimlerini dysdahildeisleme@ticaret.gov.tr adresine iletmesi rica olunur:

– 15 Eylül Perşembe saat 23:59 itibariyle DİR Otomasyon Sistemi şirketlerin yeni belge, revize ve kapatma başvurularına kapatılacak, sadece beyanname tescil, kapatma ve iptal işlemleri ile Bakanlık başvuru inceleme işlemleri devam edecektir.

– 16 Eylül Cuma saat 23:59 itibariyle DİR Otomasyon Sistemi Bakanlık inceleme işlemlerine kapatılacaktır.

– 17 Eylül Cumartesi saat 19:00

– 18 Eylül Pazar saat 19:00 arasında 24 saat süre ile DİR kapsamı beyannamelere yönelik tescil, kapatma ve iptal işlemleri kapatılacaktır.

– 18 Eylül Pazar saat 19:00 da beyanname tescil, kapatma ve iptal işlemleri yeniden devreye alınacaktır.

– 19 Eylül Pazartesi 00:00 dan itibaren, yeni belge başvuruları ile eski sistem üzerinde düzenlenmiş belgelere ait revize ve kapatma taleplerine yönelik işlemler sadece DYS üzerinden yürütülecektir.


  

Mevzuatlara Dönmek İçin Tıklayınız.

Ticaret Bakanlığı İçin Tıklayınız.

Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top