Search
Close this search box.

Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri Sektörü Hakkında

Kaydet
Please login

LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK HİZMETLERİ SEKTÖRÜNE YÖNELİK DESTEK GENELGESİ

   Ticaret Bakanlığı tarafından “5448 Sayılı Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkında Kararın Lojistik ve Taşımacılık Hizmetlerine Yönelik Uygulama Usul ve Esaslarına İlişkin Genelge” Yayınlandı.

Bu Genelgenin Amacı;

      “Lojistik ve Taşımacılık Hizmetlerine Yönelik Tanımlar ve Destek Unsurları” başlıklı Beşinci Bölümünün uygulamasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesidir.

Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri Sektörüne Yönelik Temel Bilgi ve Belgeler ile Hedef ve Öncelikli Ülkeler Listesine aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.


Genelge – Lojistik ve Taşımacılık Hizmetleri Sektörü


Not: Ek Belgeler; “Doc, Xls ve Xlsx formatlarında olup ticaret bakanlığına bağlı indirme linkleridir.

EK-1 Temel Bilgi ve Belgeler

EK-2A Taahhütname

EK-2B Beyanname

EK-3 Hedef ve Öncelikli Ülkeler ListesiPazara Giriş Belgeleri DesteğiBirim DesteğiReklam, Tanıtım ve Pazarlama DesteğiBireysel Katılım DesteğiMilli Katılım DesteğiÜrün Yerleştirme DesteğiSektörel Alım Heyeti-Sektörel Ticaret Heyeti Programları DesteğiSanal Fuar Organizasyon DesteğiYarışma ve Etkinlik Desteği


Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top