Search
Close this search box.

Deniz veya Havuzda Kullanılan Şişme Eşya ve Oyuncaklar

Kaydet
Kapat

T.C.
TİCARET BAKANLIĞI
Gümrükler Genel Müdürlüğü

Sayı : 21558579-166.02[GGM-20]
Konu : Deniz veya Havuzda Kullanılan
Şişme Eşya ve Oyuncaklar

DAĞITIM YERLERİNE

Bilindiği üzere, 06.03.2020 tarihli ve 31060 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanan Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 164) ile oyuncak cinsi eşyanın serbest dolaşıma giriş işlemlerini gerçekleştirmeye yetkili gümrük müdürlükleri belirlenmişti.

Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No 164)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 168), 29.07.2020 tarihli ve 31200 sayılı Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Yapılan Tebliğ değişikliği ile birlikte, Gümrük Genel Tebliği (Gümrük İşlemleri) (Seri No: 164) kapsamında yer alan, deniz veya havuzda kullanılan şişme eşya ve oyuncakların serbest dolaşıma giriş işlemlerinin, Tebliğ`de belirtilen yetkili diğer gümrük müdürlüklerinin yanı sıra, Antalya Gümrük Müdürlüğünden de yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Bilgi ve gereğini uca edelim.

Mustafa GÜMÜŞ
Bakan a.
Genel Müdür

Dağıtım:
Tüm Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerine

Resmi Yazının Orjinal Nüshası İçin Link’e Tıklayınız.

T.C. Ticaret Bakanlığı İçin Tıklayınız.

Uzmanlarımız Tarafından Hazırlanan Bu Çalışmalarda Verilen Bilgilerden Dolayı Şirketimizin Yasal Sorumluluğu Bulunmamaktadır. Belirli Bir Konuya İlişkin Olarak İlgili Danışmana Başvurulması Tavsiye Edilmektedir.

Scroll to Top